Czy etui na tablet z filcu to dobry pomysł?

Przed wyborem odpowiedniego etui na tablet dla siebie, często zastanawiamy się nad tym, czy etui na tablet z filcu to dobry pomysł. Tym, co przemawia za nim najmocniej, jest przyjemny w dotyku materiał oraz design, o który trudno przy etui z innych materiałów. Skóra ekologiczna choć uchodzi za wytrzymałą i przy tym elegancką, często jest nieprzyjemna przy dotyku lub użytku. Wkładanie do niej urządzenia zdarza się, że odbywa się z niezwykłym trudem. Tablet wkładany jednak do etui z filcu wchodzi bez problemów, łatwo go też wyjmujemy – to z pewnością duży jego plus.

Zatem czy etui na tablet z filcu to dobry pomysł?

Jakie jeszcze plusy ma etui na tablet z filcu? Design – pokochają to etui wszyscy, którzy uwielbiają styl retro. Etui na tablet z filcu w kolorze szarym stało się w ostatnim czasie bardzo modne i trudno się temu dziwić. Bo rzeczywiście – prezentuje się bardzo ciekawie. Dodatkowo projektanci takich etui często dołączają do całości ciekawe napisy na etui lub nawet są w stanie z dodatkowych części materiału wykonać inne kształty, np. uszy kota.

etui na tablet z filcu
Etui filcowe – sklep 4kom.pl – sklep 4kom.pl

Jest jednak coś, co sprawia, że warto dwa razy zastanowić się, czy etui z filcu to dobry pomysł. Choć nie chroni ono urządzenia źle, to potrafi się zamoczyć lub zabrudzić. O wiele trudniej wyczyścić zabrudzenia, np. po kawie, niż z etui ze skóry. Zdarza się, że jest to zupełnie niemożliwe i plama pozostaje na zawsze. Nie da się wyprać w pralce etui, bo mogłoby stracić swój pierwotny kształt, pranie z kolei ręczne może okazać się nieefektywne. Na pewno trzeba przy tym etui uważać, by go nie zamoczyć i nie zabrudzić. Jeśli to jednak dla kogoś nie jest dużym problemem, to z pewnością etui z filcu będzie dobrym zakupem.