Etui dla Lenovo Yoga 2

Jakie etui dla Lenovo Yoga 2 będzie najlepsze? Na rynku akcesoriów mobilnych jest wiele dostępnych rodzajów, jednak my skupimy się na dwóch rodzajach: skórzanym na magnes oraz silikonowym. Oba rodzaje etui na tablet są bardzo popularne wśród właścicieli urządzenia Lenovo. Jednak nie zawsze komfort użytkowania tabletu w etui idzie w parze z jego ochroną.

Etui dla Lenovo Yoga 2 skórzane

Tego typu etui jest z reguły bardzo solidnie wykonane głównie za sprawą użytego materiału, którym w tym wypadku jest eko-skóra. Dzięki temu etui jest dość sztywne, zatem to raczej tablet musi się dostosować do etui, niż na odwrót. Bez wątpienia jednym z największych atutów jest pełna ochrona, zarówno części tylnej i przedniej. Całość zamykana jest na wygodny magnes. Etui skórzane jest łatwe w montażu i demontażu wystarczy, że umieścimy urządzenie w skórzanej ramce, która jest miękka i wytrzymała. Komfort użytkowania tabletu jest znośny, jednak nie każdemu właścicielowi Yogi 2 przypadnie do gustu skórzana ramka wokół tabletu.

Etui dla Lenovo Yoga 2 silikonowe

Etui jest o wiele bardziej elastyczne, niż etui wykonane z eko-skóry. W tego typu etui również występuje ramka, ale tym razem wykonana z silikonu. Etui zapewnia ochronę urządzenia tylko tylnej części tabletu, nie posiada przedniej tzw. okładki, która zabezpiecza ekran. Zatem etui silikonowe jest jednoczęściowe, do pełnej ochrony jest wymagany zakup chociażby szkła hartowanego na ekran. Oprócz elastyczności, etui posiada powłokę antypoślizgową, montaż oraz demontaż jest bardzo prosty. Etui silikonowe jest mniej toporne, doskonale dopasowuje się do kształtu urządzenia, dzięki temu etui jest bardziej praktyczne.